طراحي سايت در شيراز

تحصيل در روسيه

تحصيل در روسيه

 

در ابتدا به منظور مهاجرت به روسيه براي تحصيل به معرفي كامل اين كشور مي پردازيم :

كشور روسيه با 17075200 كيلومتر مربع وسيع ترين كشور جهان محسوب مي شود. جهت بررسي مهاجرت به روسيه براي تحصيل گفتني است جمعيت كشور روسيه بيشتر از 140 ميليون نفر است كه از اين جهت هشتمين كشور پرجمعيت جهان به شمار مي آيد. پايتخت و مركز سياسي اين كشور شهر مسكو مي باشد. سنت پترزبورك، نووسيبيرسك، يكاترينبورك، نيژني نووگرود، ولگوگراد، سامارا، ايركوتسك، امسك، قازان، اوفا، چليا بينسك، روستف آن دون، كراسنويارسك، و ساراتف از شهرهاي بزرگ و مهم روسيه به شمار مي روند. واحد پول اين كشور روبل روسيه است و ارزش هر روبل حدودا 63 تومان مي باشد. روسيه با چهارده كشور هم مرز است. از شمال با اقيانوس منجمد شمالي، از جنوب با كشورهاي قزاقستان، مغولستان و چين، از غرب با كشورهاي فنلاند، اوكراين، نروژ، ليتواني، لهستان، استوني، لاتويا و بلاروس، از جنوب شرقي با كره شمالي، از جنوب غربي با آذربايجان و گرجستان، از طريق درياي خزر با ايران و از شرق با اقيانوس آرام شمالي هم مرز است.

 

مهاجرت به روسيه براي تحصيل

 

مقطع ليسانس و فوق ليسانس جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

تحصيل در مقطع ليسانس و فوق ليسانس جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل 4 سال مي باشد و افرادي كه تقاضاي ورود به اين دوره را خواستار هستند مي بايست براي ليسانس مدرك ديپلم و براي هر دو مقطع مدرك زبان روسي را دريافت كنند. حائزاهميت است كه اين دوره به زبان روسي تدريس مي شود و افراد متقاضي اين دوره بايد مدرك زبان روسي جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل داشته باشند.

افرادي كه جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل در مقطع كارشناسي اقدام مي كنند مجوز كار كردن به مدت 10 ساعت و فوق ليسانس به مدت 20 ساعت در هفته را دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد تقريبا بين 7 تا 10 دلار براي هر يك ساعت در روز مي باشد كه مجموع درآمد آن ها در ماه از طريق اين كارها به آساني مي تواند مخارج زندگي و تحصيلي افراد در يك سال را تامين كند. هزينه زندگي در روسيه حداقل 500 دلار در ماه مي باشد. البته هر شخصي كه داوطلب مهاجرت به روسيه براي تحصيل و ادامه تحصيل در اين كشور است بايد قبل از رفتن به روسيه پشتوانه مالي خود را به مدت يك سال و تا زمان رسيدن به كار در نظر داشته باشد. در اين صورت ريسك اقدام براي تحصيل به ميزان بسياري زيادي كاهش خواهد يافت.

هزينه تحصيل در روسيه جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل نسبت به كشورهاي پيشرفته جهان پائين و قابل ملاحظه مي باشد و مدارك و رنكينگ دانشگاه هاي روسيه براي ارتباط با دانشگاه هاي بزرگ و معتبر جهان از جايگاه ويژه اي برخوردار است و به دور از اين موضوع تعداد زيادي از افراد به دليل بورسيه تحصيلي در مقطع دكترا جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل اقدام مي كنند! و افرادي هم كشور روسيه را براي اتمام دوره فوق ليسانس انتخاب مي كنند، به اين دليل است كه شانس خود را به منظور اخد بورسيه تحصيلي در مقطع دكترا افزايش دهند كه مبلغ قابل توجهي مي باشد.

 

تحصيل در مقطع دكترا جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

همان طور كه در پاراگراف پيشين اشاره كرديم كشور روسيه همانند ساير كشورها پيشتاز و برتر در بحث تحصيلي و مهاجرت به روسيه براي تحصيل مي باشد. نكته قابل توجه اين است كه كشور روسيه به دانشجويان در مقطع دكترا توجه خاصي دارد و شرايط ويژه اي جهت تسهيل آسان و زندگي در طول دوره ي دكترا براي آن ها فراهم آورده است. البته تحصيل در اين كشور در مقطع دكترا به دو صورت بورسيه و تحصيل خود حمايتي امكان پذير مي باشد كه براي بورسيه روسيه متقاضيان زيادي وجود دارد. دانشجوياني كه درمقطع دكترا در كشور روسيه تحصيل مي كنند مجوز كار به مدت زمان 30 ساعت در هفته را دارا مي باشند كه ميانگين حقوق آن ها تقريبا بين 7 تا 12 يورو براي هريك ساعت است كه مجموع درآمد هاي حاصل از اين راه هزينه هاي زندگي و تحصيلي فرد را در 1 سال جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل تامين مي كند.

 

تحصيل پزشكي جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

يكي از بهترين راه هاي مهاجرت به روسيه براي تحصيل، تحصيل پزشكي مي باشد كه هم شرايط تحصيلي ايده ال و هم بازار كار مناسب تري پس از فارغ التحصيلي دارد و در كل آينده روشني در پيش روي شما خواهد گذاشت.

 

رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

روسيه جزو كشورهايي است كه با دانشگاه هايي با سطح علمي بالا در حد استانداردهاي جهاني با مدرك مورد قبول و تاييد در تمام دنيا در مقايسه با كشورهايي نظير آلمان‌ امريكا، و انگلستان كه به دلائل مختلف از قبيل كنكورهاي ورودي در رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و هزينه هاي سنگين و بالاي آنها و شرط معدل و كسب نمره آيلتس بالا و موانع ديگر از اين دسته كه باعث شده شما عزيزان از مهاجرت به روسيه براي تحصيل نااميد شويد. اما كشور روسيه به دور از شرايط دشوار ذكر شده اقدام به پذيرش دانشجو در رشته هاي فوق به سه زبان دلخواه انگليسي، فرانسه و روسي، در بهترين و معتبرترين دانشگاه هاي خود نموده و نكته اي كه داراي اهميت است اين است كه اين دانشگاه هاي روسيه مورد تأييد وزارت علوم ايران نيز مي باشند و ديگر نياز به نگراني از موفق نشدن در ورود به تحصيل در رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي نمي باشد.

 

دوره هاي تخصصي در بيش از 100 شاخه پزشكي جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

- انترني/ كارورزي: طول دوره – 1 سال

- رزيدنتي باليني (تدريس به زبان روسي و انگليسي): طول مدت دوره – 2 تا 5 سال، بسته به تخصص و هدف متقاضي مهاجرت به روسيه براي تحصيل

- دكترا: طول دوره -3 سال

قابل توجه است كه در كشور روسيه جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل محدوديت سني حائز اهميت نيست و هزينه هاي بسيار پايين تحصيل در روسيه امكان استفاده از امكانات ويژه خوابگاهي به صورت نيمه رايگان و بدون نياز به حساب بانكي از ديگر مزيت هاي ورود به اين كشور مي باشد.

 

مدارك مورد نياز جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

- آخرين مدرك تحصيلي به همراه ترجمه رسمي

- ريز نمرات تحصيلي به همراه ترجمه رسمي

- كپي و اصل پاسپورت به همراه ترجمه رسمي

- ارائه گواهي پزشكي مبني بر سلامت كامل و تاييد شده از سوي سازمان نظام پزشكي مركزي

- كپي و اصل شناسنامه همراه با ترجمه رسمي

 

هزينه هاي تحصيل جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل

هزينه ها جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل با توجه به دانشگاه و رشته تحصيلي متفاوت مي باشد اما به طور كل مي توان گفت هزينه تحصيل در كشور روسيه در مقطع ليسانس و فوق ليسانس حدود 2500 تا 4500 دلار براي هر يك ترم و در مقطع دكترا حدود 3500 تا 6000 دلار براي هر يك ترم تحصيلي مي باشد. بورسيه هاي تحصيلي در روسيه در بيشتر موارد به دانشجوياني كه يك يا دو ترم تحصيلي را با موفقيت و نمرات بالا طي كرده باشند تعلق مي گيرد. اما گاهي مواقع حتي قبل از شروع سال تحصيلي نيز به برخي از دانشجويان متقاضي مهاجرت به روسيه براي تحصيل كه سوابق تحصيلي عالي داشته باشند بورسيه تحصيلي اعطا مي شود.

 

به طور كلي براي اطلاعات بيشتر با داشتن پاسپورت و كارت شناسايي و رزومه كامل از آنچه نياز شماست و در مورد شرايط و مدارك مورد نياز جهت مهاجرت به روسيه براي تحصيل مي توانيد با مشاوران موسسه آينده سازان مهر مشورت كنيد.

 

ممكن است به مطالب زير نيز علاقه مند باشيد :

مهاجرت به آلمان از طريق تحصيل

مهاجرت به تركيه از طريق تحصيل

مهاجرت به كانادا از طريق تحصيل

مهاجرت به فرانسه از طريق تحصيل

مهاجرت به چين از طريق تحصيل

 

ابر كلمات كليدي :

مهاجرت به روسيه از طريق تحصيل , مهاجرت به روسيه براي تحصيل , مهاجرت تحصيلي به روسيه , ويزاي تحصيلي روسيه , مهاجرت تحصيلي به روسيه , مهاجرت به روسيه , اقامت روسيه از طريق تحصيل , تحصيل در روسيه , هزينه تحصيل در روسيه داروسازي , تحصيل در روسيه بورسيه , تحصيل در روسيه بدون مدرك زبان , تحصيل در روسيه دندانپزشكي , تحصيل در روسيه به زبان انگليسي , مهاجرت از طريق تحصيل به روسيه , اقامت روسيه از طريق تحصيل , حداقل معدل براي تحصيل در روسيه , هزينه تحصيل در روسيه 2018 , مشاوره تحصيل در روسيه , شرايط بورسيه تحصيلي در روسيه , شرايط تحصيل در روسيه با مدرك ديپلم , مراحل تحصيل در روسيه , مهاجرت به روسيه از طريق تحصيلي , شرايط مهاجرت به روسيه از طريق تحصيل , شرط معدل براي تحصيل در روسيه , شرايط بورسيه تحصيلي در روسيه , مدارك لازم براي تحصيل در روسيه , ويزاي دانشجويي روسيه


برچسب: مهاجرت به روسيه از طريق تحصيل , مهاجرت به روسيه براي تحصيل , مهاجرت تحصيلي به روسيه , ويزاي تحصيلي روسيه , مهاجرت تحصيلي به روسيه , مهاجرت به روسيه , اقامت روسيه از طريق تحصيل , تحصيل در روسيه , هزينه تحصيل در روسيه داروسازي , تحصيل در روسيه بورسيه , تحصيل در روسيه بدون مدرك زبان , تحصيل در روسيه دندانپزشكي , تحصيل در روسيه به زبان انگليسي , مهاجرت از طريق تحصيل به روسيه , اقامت روسيه از طريق تحصيل , حداقل معدل براي تحصيل در روسيه , هزينه تحصيل در روسيه 2018 , مشاوره تحصيل در روسيه , شرايط بورسيه تحصيلي در روسيه , شرايط تحصيل در روسيه با مدرك ديپلم , مراحل تحصيل در روسيه , مهاجرت به روسيه از طريق تحصيلي , شرايط مهاجرت به روسيه از طريق تحصيل , شرط معدل براي تحصيل در روسيه , شرايط بورسيه تحصيلي در روسيه , مدارك لازم براي تحصيل در روسيه , ويزاي دانشجويي روسيه،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۷:۰۲ توسط:حامد نظرزاده موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :